wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

 

 Një shtetas amerikan është arrestuar në orët e fundit në Shtetet e Bashkuara nën akuzën e importimit ilegal të dinosaurëve, natyrisht jo atyre të gjall

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gjenerali
Admin
Admin
Gjenerali


Rregjistruar : 18/10/2012 Numri i postimeve : 5

Një shtetas amerikan është arrestuar në orët e fundit në Shtetet e Bashkuara nën akuzën e importimit ilegal të dinosaurëve, natyrisht jo atyre të gjall Empty
MesazhTitulli: Një shtetas amerikan është arrestuar në orët e fundit në Shtetet e Bashkuara nën akuzën e importimit ilegal të dinosaurëve, natyrisht jo atyre të gjall   Një shtetas amerikan është arrestuar në orët e fundit në Shtetet e Bashkuara nën akuzën e importimit ilegal të dinosaurëve, natyrisht jo atyre të gjall EmptyThu Oct 18, 2012 3:17 pm


Një shtetas amerikan është arrestuar në orët e fundit në Shtetet e Bashkuara nën akuzën e importimit ilegal të dinosaurëve, natyrisht jo atyre të gjall Dinosaurskeletmuze

Sipas mediave amerikane, 38-vjeçari ka transportuar ilegalisht edhe skeletin e një tiranosauri mongol që ka jetuar rreth 70 milionë vjet më parë dhe që së fundmi ka filluar të qarkullojë në tregun e zi.

Sipas zyrës së prokurorit të Manhatanit, personi i arrestuar quhet Eric Prokopi, i cili është prezantuar si një paleontolog tregtar.

Ai akuzohet se ka futur në mënyrë klandestine në Shtetet e Bashkuara mbetjet e shumë dinosaurëve që vinin kryesisht nga shkretëtira e Gobit, në Mongoli, por edhe nga Kina.

Sipas prokurorit Preet Bharara, trafikanti ka qenë në qendër të një trafiku të gjerë ndërkombëtar të fosileve të dinosaurëve.

Një vizitor i zakonshëm i Mongolisë, personi akuzohet gjithashtu se ka falsifikuar dokumente doganore dhe në fund është ndalur duke drejtuar një kamion në bordin e të cilit kishte ngarkuar rreth 200 kile fosile.

_________________
lol! Rroft Sala lol!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Një shtetas amerikan është arrestuar në orët e fundit në Shtetet e Bashkuara nën akuzën e importimit ilegal të dinosaurëve, natyrisht jo atyre të gjall
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: LAJME :: LAJME-
Kërce tek: